chp linin suçu ne

13 Eylül 2016 Kategori : Haberler

Chp yeni yayınlanan kararname ile 24 hdp li 3 akp li ve 1 mhp li belediyeye kayyum atanmasından rahatsızlık duydu. Ama nedense açıklamayı hdp li belediyeler için yaptı hdp li belediyelere kayyum neden atandı? hdp nin çizgisi nedir? hdp pkk terörü ile arasına sınır koya bildimi? hdp terörü lanetleye bildimi? hdp ciddi halkların demokratik partisimi yoksa imralının veya kandilin partisimi? sorularını cevaplamakdan aciz chp şaşırtmadı ve hdp li teröre destek veren devletin kaynakalrını belediye aracılığı ile dağa teröre aktaran bir parti belediyesine sahip çıktı. Chp özgürlük diyerek eline kelepğçe takılan herkesin arkasında yer almıştır nedense ama devlete yanlışı olanların yanında yer almıştır.

Darbe kalkışmasında nasıl halkın yanında yer aldığını düşünmüyor değilim oda sanıyorum ki iktidarın zorlamaları ilke olmuş olsa gerek çünkü kalkışmadan çok zaman sonra ancak bunu açıklaya bilmiştir ama mhp lideri kalkışma denildi ve hemen devlete milelte ülkeye destek için açıklamalarını yaptı. Chp ise bu aceleciliği nedense hdp li termre destek veren belediyelere karşı yaptı Aslında chp den biz halkın beklediği bırakın belediyeleri mher fırsatta sırtımöızı oraya buraya yasladık diyen bir aprtinin kendisine kayyuma tanmalı deseydin halk desteği alırdın ama pardon özr dilerim bu chp onalr ile birlikte 1 kasım seçimlerine girmişti ve “birlikte nasıl salladık ama demişlerdi dimi” ama sallanan kendileri farkına varmıyorlar. Atatürk ün kurduğu ve cumhuriyetin ilk partisi chp 60 yıldır iktidar yüzü göremiyor acaba neden ? Cumhuriyet Halk Partisi, 1923’ten 1950’ye kadar aralıksız iktidarda kalmış ama sadece chp var idi tek aprtili bir sistem idi karşısında bir pğarti daha olsa idi hatta en dandik bir parti bile olsa idi demek ki iktidar yüzü hiç göremeyeceklerdi ya bunun eksikliğini bunun eksiklerini bunun nedenlerini düşünüp bu iktidar olamama yolundaki ilerlemesine dur diyecek bir lider çıkmaz mı ya parti içinden bunca zaman çıkmıyor işte Aslında çokta zor değil Türk halkının partisi ola bilmek için Türk halkını tanımak lazım işte chp nin hatası bu Yaşadığı halkı tanımayan bir grupla yönetiliyor

Chp kendisini çek etmeyi de beceremiyor okadar zor değil bazı şeyleri görmek Eğer iktidar olmak arzusu olan bir parti olsa idi chp bu zamana kadar iktidar olamama sebeplerini ortaya yatırır yani kısaca bu zamana kadar neye evewt dedinse onalra hayır diyecen hayır hayır dediklerine evet diyecen chp halk tan ciddi anlamda bukadar kopmuş ve ters işlem gören yapan bir parti.Chp halk partisi diyor kendisine ama halkı tanımıyor bu gün kişartlarda hdp li belediyelerin kayyum atanma meselesine destek çıkan bir partiyi hdp ile birlikte seçimlere giren bir partiyi Türk millet iktidar yapmaz sadece chp mantığında olan ve chp den başkasına oy vermeyiz diyen aslında ülkeyi değil sadece kendilerini düşünen bir kesimi var ancak ondan oy alır ve alıyor da ve o kesimde 60 yıldır chp yi iktidar edemiyor edemeyecekte.

Chp linin suçu ne?

mhp seçmeni mhp bir yanlış yaptığında hemen partisini cezalandırıyor ve “hop haddini bil” demesini biliyor ama chp seçmeninde böyle bir görgü yok chp li birine sor neden chp inanın cevap veremeyecek ve verebilecek olanları da Atatürk e dayandıracaktır meseleyi aslında chp seçmeni chp nin politikalarını beğendiğinden değil sol kesim deyip tutturdukları mantığa uygun başka bir siyasi parti yok bu nedenledir ki hdp ye bile oy vere biliyorlar. chp ye destekelri genlerle gelen birşeymiş gibi ama diğer partilere bakın sorun endne ak aprti veya neden mhp diye o tarafda seçmen şunu diye biliyor ” ne ak aprtisi veya n mhp si bizim için önemli olan ülke bu gün ülkemize faideli ola bilecek bu aprti ama yarın bir başkası çıksa destekelrim der diye biliyor” ama chp bunu yapamıyor hatta bir kere chp ye ders verse chp halkı bir kere meclisin dışına bıraksa chp yöneticileri belki de kendisine çeki düzen verecekler. Yaaa nasıl bir mantıktır bakın hele üçüncü köprü yapılmasına karşı çıkıyorlar dün ikinci köprü yapıldığında da yine bu chp liler o yamaçlarda ellerinde panakrtlarla yaptırtmayız diyorlar idi veya üçüncü hava limanına karşı çıkıyorlar hdp li belediyeler teröre destek veriyor kayyuma tanıyor buna karşı çıkıyorlar nerede bir iş bir hareket bir güzellik hizmet var ise karşı çıkmayı politika sanınyorlar Biz soruyoruz Attürk den sonra şu ülkede chp nin yaptığı inönü dahil icraat sayın ya bir iki icraat sayın.

Daha dün kurulan bir parti ak parti Cumhuriyet kurulduğundan buyana yapılanların sayıslarını iki ye katladı cumhuriyetle yaşıt olan parti chp bunu beğenmiyor ya sormazlar mı ulan sen ne yaptın 100 yılda sen ne yaptın her gelen iktidarların yüz yılda yaptığı orneğin iki boğaz köprüsü bunlar geldi 4 köprü yaptılar boğazda iki yapılmış dört yaptı kaç hastane yaptınız kaç hastane yaptılar neyin derdindesiniz.İşte chp linin suçu görememek bakmamak görmemek ders vermemek

0 Yorum yapılmış

Popülerler

Sesli Sohbet »

Aşk ve Sevgi »

Son Yorumlar