Evde Kendi Bakım Reçete Nizi Kendiniz Yapın

28 Nisan 2012 Kategori : Sağlık

Yüz için nemlendirici maske: Yumarta sarısı, süt, Bir kapta bir yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerine ince bir bezle örterek (15 dk) bekleyiniz. Ardından kağıt bir mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayınız. Kuru ve nemsiz bir cildiniz varya ise bu maske sizin için en uygun ve birebirdir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken süt nemlendirecek, sıkılaştıracak ve cildiniz yumuşaklık kazanacak. Hafta’da bir kez uygulamak yeterlidir. Türkiye’de ise Yüz için nemlendirici maske doğal güzelliklere sahip olun.

Siyah noktalar için maske: Limon suyu, yoğurt Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize gelmeyecek şekilde yüzünüze yayınız ve (15 dk) bekleyiniz. Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasını yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilciler için maske: Karnıbahar, zeytinyağı, Sekiz adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, promlemli bölgeler üzerinede daha yoğun olacak şekilde yüzünüzü yayın, 15 dakika bekleyin ve ılık bir suyla temizleyin. Karnabahar yapraklarının temizleyici özelliği vardır. Hafta’da bir veya iki kez uygulanabilir.

Kırışıklıklara karşı maske: Kaymak, elma, Soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle birkaç dakika karıştırın. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi elastikiyet kazandırır. Kırışıklıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemlidir. Hafta’da bir kez kullanabilirsiniz.

0 Yorum yapılmış

Popülerler

Sesli Sohbet »

Aşk ve Sevgi »

Son Yorumlar