Facebook Para Kazanç Bilgileri

16 Haziran 2012 Kategori : Makaleler

Facebook;bildiğiniz gibi sadece insanların arkadaşlarını bulma ve onlarla sohbet etme amacını taşıyan bir arkadaşlık sitesi olma durumunu artık çok gerilerde bıraktı.

Artık facebook, şirketlerin de tanıtım ve kitle farkındalığını arttırmak için kullandıkları bir çok önemli bir sosyal medya istasyonuna dönüştü. Bu durum arama motorlarının da sosyal medyata her geçen gün daha fazla önem vermeleri sebebiyle arama motoru optimizasyonu açısından da çok önemli bir hale gelmiştir. işte Facebook’un şirketinize katkı sağlayacağı alanlarda başarılı olmak için yapılması gerekenler.

1. Bir topluluk oluşturmak ve beğenen kitlesini artırmak!

a. facebook hesabı açın.
b. sayfa oluşturun.
c. sayfanızı resim, video, RSS uygulamaları ile zenginleştirin.
d. sayfanızı daha da geliştirmek ve zenginleştirmek için faydalı uyugulamalardan (applications) da yararlanın.
e. facebook’daki ve diğer sosyal ağlardaki arkadaşlarınızı davet edin. Sayfanızı Twitter, ve diğer sosyal medya unsurlarıyla münkün olduğunca entegre ve etkileşimli hale getirin.
f. Web sitenizi başta olmak üzere bütün bülten broşür, ve dijital pazarlama unsurlarınıza ayrıca e-posta adreslerinize bu hesabı ekleyiniz.
g. Hizmetleriniz ile ilgili arkadaşlarınızın işine yarayacak ilgilerini çekecek makaleler yazın.
h. Tartışmalar sekmesini fall tutun. Burası şirketinizin forum sitesi gibi çalışacaktır.
i. Facebook, fan (hayran-beğenen) sayfanızı şirket sitenize enregre edin. Site ziyaretçilerden sitenize facebook, hasabı ile giriş yapabilmelerini sağlayacak uygulamayı da sitenize entegre, etmeyi ihmal etmeyin.
j. Şirket site içeriklerinizin facebook’ta paylaşılmasını ve daha çok kişinin bu içeriklerden haberdar olmasını sağlayarak içeriği facebook’ta paylaş (sharethis) aracını (widget) da sitenize ekleyin.

2. pazarlama ve promosyon

a. Bir etkinlik ya da kampanya planlayın ve insanları buna katılmaya teşvik edin.
b. Beğenenlere özel indirimler hazırlayın.
c. Faal ve ürütken olan şirket fan’larına teşvik edici küçük hadiyeler verin.

3. Reklam

a. Yeni ürün tanıtımlarınız için yararlanın.
b. Sayfanızı tanıtmak için bütçeniz ölçüsünde facebook’un sunduğu ücretli reklam olanklarından yararlanın.
c. Sayfanızı tanıtmak için e-mail marketing (e-posta yoluyla pazarlama) çalışması yapın.

4. izleme

Yaptığınız çalışmaların sonuçlarını mutluka izleyin. Bu aşama da en az diğerleri kadar hayatidir. Bu sayede yaptığınız çalışmalardan hangilerinin işe yaradığını, hangilerinin işe yaramadığını, işe yarayanların hangi oranda katkı sağladığını anlayabilir ve çalışmalarınızı daha büyük bir isabet oranıyla revize edebilirsiniz. Bu amaçla gerek facebook, istatistiklerinden gerekse Google Anaşytics ve diğer analiz sistemlerinden yararlanın.

5 Yorum yapılmış

Yazarımız Herkül Millas Gümülcine’de. Azınlıkça bürosunda sohbet ediyoruz. sohbet

Ankarada kardesim in yeri Butcha steak house da 6 ve muratcanla mukemmel sohbet oldu ozlemisiz:)) sesli sohbet

Bugün de TV Net’e canlı yayın konuğu oluyoruz. Program 15.30’da başlayacak… GÜBRETAŞ’ın gündemi üzerine sohbet edeceğiz… sesli chat

RT 1: Varken tasarruf et.Alimlerle sohbet et.Akrabanı ziyaret et.Nîmete şükret.Her an tevbe et.Nefsine inat et.Sofrana dâvet et.Zararlıysa men et. sesli sohbet

Funda ve Gigaset, kadin kadinda cay, kahve tuzlu tatli yiyip, tatli sohbet edecegiz.Hayat konusacagiz. Bekliyorum form doldurmanizi… sesli sohbet

Popülerler

Sesli Sohbet »

Aşk ve Sevgi »

Son Yorumlar