Gebelik ve Hamilelik Döneminde İlişkiye Girilirmi

01 Ağustos 2012 Kategori : Sağlık

Hamilelik (gebelik) döneminde c.i.n.s.e.l.l.i.k yaşanır mı? yapılır mı? Doğum uzmanından gerekli tüyolar haber in devamında olacak. Genel anlamda, hamilelikte , dendiğinde çiftler, fetüsün sarsılması ve erken doğum riski korkusu yaşıyor.

Yine de yapılan araştırmalar bu görüşün tersini savunuyor. Hatta , fetüsü koruyucu bir özelliği olabileceği ve anneyle çocuk için hiçbir tehlikesi olmadığı söyleniyor… Hamileliğin ilk üç ayında kadınlar genellikle uzaklaşır. İkinci üç ayda güdüleri geri gelmeye başlar. Üçüncü üç ayda ise isteğinde tekrar düşüş görülür. İkinci üç aylık dönemde kadınlar daha kolay orgazm, olabilirler ve onlar için bir rüyaya dönüşebilir.

Hamileliğin sonlarında isteğinin azalmasının birden fazla sebebi olabilir…

Örneğin, karnın büyümesinden dolayı hareket kapasitesi azalır. Ağrılar ve rahatsızlık çiftlerin yakınlaşmalarını önleyebilir. Ya da kadın, bebek ve doğum dışında başka bir şeye konsantre olamayabilir.

Hamilelik, c.i.n.s.e.l ilişkiler açısından biraz dolambaçlıdır. Bazı kadınlar bütün libidolarını kaybeder, diğerleri ise tam bir nemfomana dönüşür. Erkek, eşine, onu hamilelik öncesindeki kadar arzuladığını hissettirmelidir. Erkek ona ihtiyacı olduğunu gösterirse, kadının arzusu artar.

Sakıncalı durumlar

* İkiz veya daha fazla çocuk bekleniyorsa hamileliğin son 3 ayında yasaklanabilir.
* Bir önceki doğumda erken doğum veya düşük olmuşsa, böyle bir tehlike yaşanmışsa ya da şu anda bu tehlikeler mevcutsa sorun olabilir.
* Beklenmeyen bir kanama olduğunda doktora danışılmalıdır.

Hamilelik (gebelik) esnasında uygulanabilecek pozisyonlar

Misyoner: Kadın sırt üstü uzanır, erkek üste çıkar. Tabii ki, kadına ağırlık yapmamak için erkeğin elleriyle destek alması gerekir. Bu pozisyon hamileliğin beşinci ayına kadar uygundur. Daha sonra bebek ağırlaşacağı için uzun süre sırt üstü uzanmak zorlaşabilir.

Köpekleme: Eşler, yatak üzerinde arka arkaya diz çökerler. Kadın kollarını kırmadan yerden destek alır, erkek göğüs kısmından kadına sarılarak yardımcı olur. Bu pozisyonda erkek çok derinlere girmekten kaçınmalıdır.

Yüz yüze: Çift bir sandalye üzerinde birbirine sarılır. Kadın, erkeğin üzerine oturur. Böylece birleşmenin derinliği denetlenebilir. Bu pozisyon ilk altı ayda uygulanabilir.

Kaşık: Hamilelik ilerledikçe pozisyon sayısı da azalır. Bu pozisyonda erkek kadının arkasına uzanır, dizler hafifçe kırılır. Sol tarafın üstüne yatılmalıdır. Bu pozisyonda erkek kadına daha rahat sarılabilir, okşayabilir ve boynunu öpebilir.

Kucakta oplatarak: Erkek sırt üstü uzanır ve kadın üstüne çıkar. Kadın tamamen dik durmalıdır. Çok rahat bir pozisyondur çünkü kadın kendi hareketlerini kontrol edebilir.

0 Yorum yapılmış

Popülerler

Sesli Sohbet »

Aşk ve Sevgi »

Son Yorumlar