koç burcu genel özellikleri

31 Aralık 2012 Kategori : Burclar

Koç burcu genel özellikleriKoç, Zodyak’ın ilk burcudur bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder.Koç insanı doğal, iç güdüsel,taze,saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır.Böyleceibir yapı meselesi olarak,birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır.Hayat onlar için heyacanlı bir macera anlamındadır.Herşeyden önce hayatın sunduklarını,yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.Bazıları Koçta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler,çünkü o,başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye koç burcu kadını, koç burcu erkeği, koç erkeği, koç kadını çalışmaz.Başkalarının,onubildiğinden şaşırtmasına izin vermez.Koç,yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür.

Koç insanı kendisini,cesareti,biseysel insiyatifi ve enerjisi ile gösterir.Bunlar,yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir,aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.Koç insanı anlık tepkiler gösterir,bütün cesareti ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır.Bu nedenle hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret etmez.Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder.Böylece ,aslında uğrunda bütün gücünü harcadığı bir şeye,gerçekten ulaşmak istemediği izlenimi yaratır.Son karar adımını atmakta teretdüt eder.Büyük amaçları Koçu gerçekde sadece global olarak ilgilendirir.Küçükdetaylar ufak tefek noktalar ona dehşet verir.

Koölar,’’ıvır zıvır’’ ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar.Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayatı boyu bastıramazlar,aksi halde kişiliklerini kaybederler.Açıklık ve dürütlükleriyle ara sıra diğer insanları yaralarlar.Aslında yaralama düşüncesi akıllarından bile geçmez.Koç,insanları,bazılarının bakış açısına göre,kader tarafından korunurlar.Çünkü kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan,Güneş,en büyük etkisini bu burç ta gösterir.Koç doğallığını kendine hiçbir koymamasına ve koydurmamasına borçludur.Koç.insanları,küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri,açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz;bunlar pek küstahlık sayılmasa da koçun yanına yaklaşıp kartlarına bakmayı cesareteden bir kişimantığının soğukluğunu ve kesinlikliğini hisseder,sınır dışına sürülür.Kendisini sınırlanmış ve başarısız engellenmiş hissettiği anda Koçun içindeki savaşçı tabiat birdenbire canlanır.Diğr yandan Koç toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir .Bir Koça bie şeyi beğendirmeye çalışmak,zor ve yorucu bir iştir.Bununla birlikte Koçun yardımseverliğini reddettiğiniz dekarşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz.Çünkü aldırmaz görünmesine rağmen o aşırı derecede hassas ve duygusaldır.Paylaşma veya yardım teklifinin reddi durumunda tepkisi,depresif bir halde içe dönme olabilir,fakat kendini ilkel bir öfke ve kızgın bir hava içine sokar.Ama bu durumdan çabuk kurtulur.Yeni bir yardım önerisi sunar,böylece Koöların yeni bir özelliği ortaya çıkar;Hastalık,derecesinde sabırsızlık.Koç insanları genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler.Çalı gibi,burunlarına kadar uzaman kaşları ve bariz yüz hatlarıyla bir Koçu düşünmek için fantasiye fazla ihtiyaç yoktur.Gerçekten de Zodyak’taki Koçların,kavga meraklısı koçlarla çok ortak noktaları vardır.Koç,er yada geç yüzünden veya kafasından yaralanırsa şaşırmayın.Onun dış görünüşü yukarıda anlatıldığı gibi saldırıya hazır bir koç gibidir;baş önde;tıpkı bir yayın kirişi gibi gergin.

GENEL YAŞAM——

Siz,doğanın sağlık ve yorgunluktan hemen kurutabilme gücü verdiği bir burçta doğmuşsunuz.Uzun süre çalışmak,sizi çabuk yorar.Yorgunk beirtilerine dikkat etmelisiniz,çünkü sizin bünyeniz kısa süreli yorgunluklara dayanıklıdır.Uzun süreli yorgunluklarda,fiziksel zararlarla birlikte,sindirim sizsteminiz de zarar görebilir.Genel uzun,ağır hastalıklar çekmiyorsunuz ama yatağa düştünüzmü gerçekten hastasınız demektir.Hafif rahatsızlıklarda,doktora gitmeden önce bütün koca karı ilaçlarını deneyin.
Sinir ve mide hastalıklarına eğilimlisiniz.Sindirim sisteminiz ve böbrekleriniz de bunlara eklenebilir.Baş diş ağrıları,size migren ve nezle kadar yakındır.Yine de sağlıklı sağlıklı olduğunuz için kendinizi şanslı kabul edebilirsiniz.

İŞ HAYATI

Her işte iyi bir yere gelebilirsiniz.Masa başında çalışmak veya büyük bir kuruluşta çalışmak, size göre değildir,çünkürutin şeyler size dehşet verir.İlerleme olanağı olan ve her gün gelişme kaydettiğinizi göreceğiniz işler size uygundur.Siz fikir zenginisiniz ve her gün yeni bir fikir istersiniz.Bunun için büyük kaşiflerin çoğunun.koç burcu olmasına şaşmamak gerekir.Size uyan başka bir meslekte satıcılıktır,çünkü başkalarını etkileyebilirsiniz.Hangimesleği seçerseniz seçin,size otorite ve fikirlerinizi gerçeleştirme olanağı veren,yüksek bir yere geleceksinşz.İş seçiminde her zaman rutin işlerin sizi ölümüne sıktığını göz önünde bulundurun.En azından olaylara büyük bir heyacanla yaklaşma ve sonrada onları bitirmeme huyundan vazgeçmelisiniz.

UYGUN MESLEKLER yazıldı

Bedeneğitimiöğretmenliği,sporcu,şöför,pilot,sirkpalyançosu,askerlik.plislik.rehberlik.avukatlık,metaldemir endüstirisiikasap,itfaiye eri

KOÇ BURCU ve PARA

Koç kendi ve hayatı üstüne kumar oynayacak kadar riske girer.Girişimci bir ruhu olduğu için yeni yatırımlar yapmak riskli yollardan para kazanmak, ruhsal olarak tatmin olamsına ve öz,güvenini geliştirmesine yardım eder.Ufak da olsa kendi işinin başında olmak patron konumunda bulunmak özgürlüğünü korumasına ve hareket etmek ihtiyavını tatmin edebilmesine izin wverdiği için iş yaşamında motivasyon unsurudur.birikim yapmak bir Koö için oldukça zordur.Sürekli yenilik arayışın da olması,yeni fikirlere açıklığı,harcamaların çeşitlenmesine ve büyümesine neden olur.Koç’un erken yaşlardan itibaren geleceğini kontrol ve güvenlik altına alabileceği bir yatırımplanını uygulamaya sokması temel gereksinimidir.Koç enerji fazlası girişimlerin de başlangıcların da kimi zaman negatif etkiler de yaratır.Süregelen arayışdaha iyisine duyulan özlem projelerin yarım kalmasına bitirmeden ve bir yenisinin başlamasına neden olur.Buda finansal anlamda kayıpların yaşanmasında önemli bir etkendir.Koç undürtüsel davranmadığı zamanboş yere para harcamaz.Ancak kimi zaman gözünün karalığı finansal konulardada kendini gösterir.Mesala kırmızı bir spor araba dayanılmaz bir para harcama nedeni olabilir.

KOÇ BURCU VE SAĞLIK

Koç burcu, bedenin baş bölgesini yönettiği için, bu burçta doğan kişiler sık sık baş ağrısı çekerler. Koç’ların salgı bezleri tehlike anında adrenalin salgılar. Bu salgının kana karışması ile beden enerji ve coşku ile canlanır. Bu da koçların temel özelliğidir. Koç burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları genel olarak orta boylu, oldukça zayıf, uzun yüzlü ve uzun boyludurlar. Kolları, bacakları güçlüdür. Esmer, kaba ve kıvırcık saçlıdırlar. Sağlıklı bir ciltleri vardır. Hareketli ve enerjik koç insanları genellikle sağlıklı olsalar da, kazalara yatkın olduklarından çok dikkatli olmalıdırlar. Baş ve yüzleri kazalardan en çok zarar gören bölgeleridir. Koç burcu vücudun baş bölgesini yönettiğinden baş ağrısı, migren ve yüksek ateş koçlarda en çok görülen rahatsızlıklardandır. Sinirleri bozulunca mideleri de etkilenebilir. Atılgan ve dik kafalı ve enerjik oldukları için dinlenmeden çok çalışma ve endişe yüzünden yatağa düşebilirler. Ufak rahatsızlıkların belirtilerini önemsemediklerinden, hastalığın kendi kendine geçeceğini umarlar. Kötü bir hasta olur, doktor arkasını döner dönmez yataktan çıkarlar. Fiziksel yapılarının sağlam oluşu hastalıkları kolay atlatmalarına, ciddi bir hastalığa yakalansalar bile çabuk iyileşmelerine yardımcı olur. Koçlar dinlenmeye özen göstermeli, çok çalışmamaya ve endişeye kapılmamaya çaba harcamalıdırlar. Meyve ve sebze koç burcu insanları için çok yararlıdır.

KOÇ BURCU

Koçlar başlangıç yapmakta çok başarılı oldukları için, oldukça atılgan bir yapıya sahiptirler. Genellikle “ben” merkezcil bir yapıya sahip olan koçun c.i.n.s.e.l beraberlikte aldığı kadar vermeyi öğrenmesi temel gereksinimlerinden birisidir. Değişiklikleri, yenilikleri ve macerayı seven koç, kısa zamanda rutin bir c.i.n.s.e.l hayattan da zevk almamaya başlayacaktır. Dolayısıyla birlikte olduğu insanında c.i.n..s.e.l.l.i.k.t.e, kendisi kadar zengin bir imajinasyona ve hareketliliğe sahip olmasını bekler. Koç bireyleri, karşılarındaki insanı c.i.n.s.e.l anlamda istiyorlarsa geriye yapılacak pek bir şey kalmamış demektir. İster kadını olsun iste erkeği olsun koç muhakkak birlikte olmak istediği insanla birlikte olmak için her şeyi yapacaktır. Özellikle c.i.n.s.e.l.l.i.k.t.e bir avcı gibi hareket etmeye eğilimli olan koç başlangıçlarda kaç kovala oyununa katılsa da ilerleyen dakikalarda sıkılmaya, hatta saldırganlaşmaya başlayabilir. Reddedilmekten hiç hoşlanmayan koç kendi istekleri ön planda geldiği için kimi zaman partnerine karşı duyarsız kalabilir. Hayatın her alanında olduğu gibi koç c.i.n.s.e.l.l.i.k.t.e de inisiyatifi elden bırakmak istemez. İlk dakikalardan sevişmenin sonuna kadar ipleri elinde tutar. Oldukça ateşli bir aşık olan koç için c.i.n.s.e.l.l.i.k, rahatlatıcı, gevşetici, kendi yapabilirlikleri ile bir kez daha yüzleşmesini sağlayan, zevkli bir deneyimdir. Koçlar c.i.n.s.e.l.l.i.k.t.e.n sonra enerji fazlalarını attıkları için, hemen uykuya geçmeyi tercih eden bir yapıdadırlar.

0 Yorum yapılmış

Popülerler

Sesli Sohbet »

Aşk ve Sevgi »

Son Yorumlar